Išsiplėtę kapiliarai- kuperozė

Ne vienam dažnai raudoniu plieskiantis veidas sugadina nuotaiką, bendraujant dėl to kyla nepatogumų. Blogiausia, kai skruostai rausta nuolat. Kartais manoma, kad žmonės, kurių skruostai nuolat rausta, yra labai sveiki. Tačiau ne visada tai yra tiesa. Labai dažnai raudonio priežastis - išsiplėtę kapiliarai (kuperozė). Kad raudonis išmuštų kuo rečiau, turime išmokti nuolat rūpestingai prižiūrėti odą, saugoti ją nuo kenksmingų veiksnių.
Kaip išsiplečia kapiliarai
Kapiliarą gaubia jungiamasis audinys ir jeigu jis silpnas, užtenka visai nedidelių išorinių veiksnių (saulės spindulių, karščio, alkoholio), ir kapiliaras išsiplečia - į jį priplūsta daugiau kraujo, veido oda parausta.

Priežastys:

•   Paveldimumas. Manoma, kad silpnas jungiamasis kapiliarų audinys yra paveldimas. Taigi jei vieno iš tėvų kapiliarai išsiplėtę, tikėtina, kad ir vaiką kamuos panašios problemos.

Išoriniai veiksniai:
•   dažna temperatūros kaita (pvz., iš šalto oro įėjus į šiltą patalpą);
•   aukšta temperatūra (darbas skalbyklose, prie karštų krosnių ir pan.);
•   ultravioletiniai spinduliai (ilgas buvimas saulėje);
•   alkoholis

Ligų “pranašas”

Jeigu jūsų kapiliarai išsiplėtę, gali būti, kad jūs sergate hipertenzija (aukšto kraujospūdžio liga). Kuperozė yra ir viena iš rožinių spuogų stadijų.
Kaip prižiūrėti kuperozės paveiktą odą?
Pirmiausia būtina nustatyti kapiliarų išsiplėtimo priežastis. Jeigu tai viena iš rožinių spuogų ligos stadijų, reikia nedelsiant kreiptis į dermatologą. Jeigu kraujagyslės išryškėja dėl hipertenzijos, reikia stengtis sureguliuoti spaudimą.
Jei veidas raudonuoja ne dėl ligos, patartina naudoti išoriniam kapiliarų stiprinimui ir gydymui skirtas kosmetikos priemones. Tačiau atminkite, kad vargu ar jūsų oda bus idealiai graži, jeigu ją nuolat veiks neigiami išoriniai veiksniai, ypač dirbant nuolatiniame karštyje.

Kas padeda “pabėgti” nuo kuperozės?

•   Medicininių dėlių ekstraktas (hirudinas) mažina veninio kraujo sąstovį.
•   Kaštonų ekstraktas (eskinas) turi ne tik tų pačių savybių kaip hirudinas, bet dar ir gerina veninę kraujotaką, stiprina kapiliarus.
•   Glycyrrhetinic rūgštis. Ji gaminama iš glyceria šaknies, kuri nuo senų senovės laikoma veiksminga priemone, mažinančia raudonį.
•   Ryžių lukštų ekstraktas (gama oryzanol) stiprina kapiliarus.
•   Meškauogių ekstraktas (molberry) mažina raudonį.

Makiažo galia

Ant labiausiai išsiplėtusių kraujagyslių patartina tepti žalio atspalvio pudrą. Ji puikiai maskuoja raudonį. Tada derėtų dėti sluoksnelį jūsų tono pudros ir tik vėliau veidą reikia papudruoti biria pudra. Nesibaiminkite: pudra nekenkia odai. Šiuo metu siūloma daugybė puikių pudrų su drėkikliais, UV spindulių apsauga ir pan.
Jeigu būtina, gydykitės
Jei kraujagyslių tinklas labai ryškus, būtina gydyti. Labai stambūs, išsiplėtę kapiliarai gali būti naikinami lazeriu arba elektrokoaguliacijos būdu (plonas elektrodas tiesiog “sutrauko” kraujagysles). Gydomąsias procedūras geriausia atlikti rudenį arba žiemą. Po gydymo odą reikia saugoti nuo žalingų veiksnių ir... nepamiršti stiprinti kapiliarų.

 

Rūpinkimės vaikais

Jeigu bent vieno iš tėvų veido kapiliarai išsiplėtę, vadinasi, tai gresia ir jų vaikams. Jei matote, kad vaiko veido kapiliarai plečiasi, stiprinkite juos specialiais gydomaisiais kremais, kambariuose mažinkite temperatūrą.

Straipsniai...